„Néha szükségünk van pihenésre, és arra hogy összeszedjük magunkat azért, hogy újból megfiatalodjunk.
A játéknak és a szórakozásnak az egyik szerepe inkább a belső megerősödés, nem csupán önmagunk kényeztetése.”
Dr. David R. Hawkins
KÖVETKEZŐ ALKALOM:
2020. december 05. (szombat) 15.00-19.30
Egy csoportos (4-12 fő) játéklehetőség, általában vasárnap délután, melynek során különböző játékokat játszunk. Igyekszünk alkalomról alkalomra valamilyen megközelítést helyezni a középpontba, és arra építjük fel az adott napot. Hogy ez konkrétan mi, azt mindig az aktuális nap leírásánál találjátok meg. Általánosságban előnyben részesítjük a kooperatív, intuitív és asszociatív játékokat, de az adott témától függően más jellegű játékok is megjelenhetnek a repertoárban.
Egy olyan önkéntes tevékenységet, amit önmagáért a tevékenységéért, a folyamatért csinálunk előre meghatározott keretek között. A közösen megállapodott szabályok szerint az itt és mostban. A JátékTér keretein belül a játék lehetőséget biztosít arra, hogy a valósághű gondolkodási folyamatok, logikai, ügyességi és más képességek mellett a tudattalan tartalmak (érzelmek, vágyak, félelmek stb.) is felszínre kerülhessenek és megnyilvánulhassanak azzal a céllal, hogy aztán a játékban átélt élmények, tapasztalatok és megszerzett felismerések építő módon beépülhessenek a személyiségünkbe.
Aki már játszott, tudja, hogy egy jó játék képes arra, hogy kiragadjon a hétköznapi problémákból és a megszokott időérzékelésből. Tudományosan bizonyított tény, hogy a „játékidő gyorsabban telik”. Emellett játék közben szinte észrevétlenül lehet tanulni, képességeket fejleszteni. De ami a legfontosabb, hogy önmagunkról, működési módjainkról, mintáinkról, esetleges elakadásainkról is szerezhetünk ismereteket, amely további fejlődésünk alapja lehet.
Az, ahogyan játszunk, belőlünk fakad. Az, ahogyan a játékhoz állunk, ahogyan részt veszünk benne, sok mindent elárul rólunk. Ha nyitottak vagyunk rá, megmutathatja erősségeink mellett azt is, hogy min érdemes még dolgoznunk; gyakorlási lehetőséget biztosít a meglévő minták tudatos átalakítására; teret ad a támogató, konstruktív visszajelzéseknek; és mindezen keresztül segítségünkre van abban, hogy fejlődjünk.
16 éves kortól bárkit örömmel látunk, aki úgy érzi, hogy szívesen játszana egy baráti, támogató közegben azzal a szándékkal, hogy az minden résztvevő lelki és szellemi fejlődését szolgálja az Egyesület szellemisége szerint.
Kérünk Titeket, hogy csak abban az esetben jelentkezzetek, ha a teljes programon részt tudtok venni.
A csoporton való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. A helyeket a jelentkezés sorrendjében töltjük fel.
A programon való részvétel díjtalan. Támogatást mindazonáltal köszönettel elfogadunk, melyet a CsendBenn Egyesület programjainak, céljainak támogatására fordítunk.